Prijavite se!

 

1. KAJ JE COACHING

 

Po navedbah Mednarodne Zveze Coachev (ICF) je coaching "partnerstvo s klienti v premišljenem, miselno izzivalnem in ustvarjalnem procesu, ki stranke navdihuje, da bi povečali svoj osebni in profesionalni potencial."

 

Coaching je proces, namenjen pospeševanju uspeha posameznikov, timov in celotnih organizacij. Njegov glavni cilj je podpreti klienta pri razvoju notranjih virov, razjasnitvi ciljev in iskanju lastne poti do želene spremembe.

Coach ustvarja varen in zaupanja vreden prostor, kjer klient lahko:

  • Raziskuje globlje plasti svoje motivacije,
  • Pogleda nase, na druge in situacijo z različnih perspektiv,
  • Jasno prepozna ključne korake za dosego svojih ciljev.

Coaching je tako osredotočen na razvoj zavedanja, odgovornosti in samostojnosti klienta, kar omogoča dolgoročne rezultate in rast.

 

Coaching ni improvizirana praksa, ampak zahteva jasno strukturo, bogate izkušnje coaching metodologij in globoko razumevanje človeških procesov. Kakovosten coach mora združevati:

  1. Usposobljenost v okviru coaching kompetenc in etičnih standardov, ki jih zagotavljajo strokovne organizacije, kot sta ICF in EMCC.
  2. Izkušnje iz različnih kontekstov, situacij in ravni kompleksnosti, saj to omogoča boljšo podporo klientu pri soočanju z raznolikimi izzivi.
  3. Poznavanje psiholoških procesov in dinamike posameznikov ter sistemov – pomembno je razumeti:
    • Kako delujejo notranji motivatorji in stresni vzorci,
    • Kakšni so vplivi medosebnih odnosov in skupinske dinamike,
    • Kako različni sistemi (npr. organizacije) vplivajo na vedenje posameznika,
    • Razumevanje razlik in jasno ločnico med različnimi pristopi razvoja ljudi.

 

Svetovne smernice in raziskave kažejo, da je coaching eden od učinkovitejših pristopov za razvoj zaposlenih in ustvarjanje kulture sodelovanja. Stopite na pot trajnostnega vodenja s pomočjo coachinga! V letni raziskavi je Mednarodna coaching zveza (ICF) predstavila ugotovitve, da si želijo podjetja razvijati lastne zmogljivosti za usposabljanje, izvajanje coachingov, znati analizirati posameznikovo znanje, izkušnje, spretnosti in lastnosti, z namenom, da bi lahko na podlagi tega razvijala posamezniku prilagojen osebni razvojni načrt. Vse s ciljem pridobitve želenih kompetenc za visoko učinkovitost, ustvarjanje ustrezne podpore in preusmeritev energije v prihodnost. 

Med najpogostejše razloge, zakaj je coaching potreben, je ista raziskava pokazala, da z namenom izboljšanja timske učinkovitosti (43 % vprašanih), sledijo izboljšanje komunikacijskih veščin (39 % vprašanih),  povečanje  učinkovitosti  (38 % vprašanih), izboljšanje samopodobe (36 %) in izboljšanje  poslovne vodstvene strategije (33%). 

Coaching meritve zveze navajajo tudi:

  • da posamezniki za več kot 60 % izboljšajo medsebojne odnose  ter postanejo zadovoljnejši pri delu,
  • znatno se poveča njihova učinkovitost in sicer za več kot 50 %.
  • Pri vodenju timov  je zaznati celo  70 % izboljšanje dinamike timskega dela, saj se uskladijo nameni, notranji in zunanji procesi, medsebojni odnosi ter načini skupnega učenja. 

 

 

2. ZAKAJ COACHING

 

Investicija v coaching – pot do trajnostnega uspeha

Coaching – bodisi poslovni, osebni ali timski – je mnogo več kot le sredstvo za doseganje poslovnih ciljev. Je globoko transformativni proces, ki spodbuja osebno rast, razvija strateško razmišljanje in omogoča premagovanje omejujočih vzorcev. Hkrati odpira vrata do neizkoriščenih potencialov in izboljšuje sposobnost upravljanja s spremembami.

Omogoča, da odkrijete svojo najboljšo različico in dosežete cilje, o katerih ste morda le sanjali. Coaching ni le rešitev za trenutne izzive – je orodje za trajnostne spremembe in dolgoročni uspeh. Prednosti coachinga:

 

1. Usmerjenost v prihodnost in rezultate

Coaching pomaga postaviti jasne cilje in ustvariti akcijski načrt za njihovo dosego. Osredotoča se na prihodnost, ne preteklost, in usmerja pozornost na rešitve, ki prinašajo merljive rezultate.

2. Aktivacija vašega potenciala

Vsak posameznik nosi v sebi potencial za uspeh. Coach vam pomaga odkriti, razviti in uporabiti te notranje vire ter preseči omejitve, ki jih morda sploh ne opazite.

3. Večja jasnost in osredotočenost

V današnjem hitrem tempu življenja coaching omogoča, da se ustavite, razmislite in definirate, kaj je zares pomembno. Pomaga vam, da presejete nepomembno in se osredotočite na tisto, kar prinaša največjo vrednost.

4. Povečanje samozavedanja

S pomočjo poglobljenih vprašanj in povratnih informacij coaching razkriva, kako vaše misli, občutki in vedenja vplivajo na vaše življenje. S tem gradite večje zavedanje in sposobnost za zavestne odločitve.

5. Prilagojen vašim potrebam

Coaching ni "ena rešitev za vse". Prilagodi se vašim edinstvenim potrebam – naj gre za osebno rast, razvoj kariere, izboljšanje odnosov ali premagovanje konkretnih izzivov.

6. Spodbujanje samostojnosti in odgovornosti

Coaching vas ne vodi za roko, temveč vas opolnomoča. Spodbuja vas, da sami odkrijete odgovore, sprejmete odločitve in prevzamete odgovornost za svoje življenje.

7. Podpora pri spremembah in rasti

Spremembe so lahko izziv, vendar coaching ponuja ključno podporo na tej poti. Pomoč pri sprejemanju sprememb vodi do večje odpornosti, rasti in prilagodljivosti.

 

Coaching je izbira za vse, ki ne iščejo le rešitev za težave, ampak želijo preseči lastne omejitve, raziskati nove perspektive in graditi življenje, ki ga zares želijo živeti. Je proces, ki odpira vrata do samozavesti, uspeha in trajnostne sreče. Če si želite več, če želite odkriti svoj resnični potencial in ga izkoristiti – potem je coaching prava pot za vas. Presezite ovire, ustvarite priložnosti in postanite najboljša različica sebe.

Raziskave Mednarodne zveze za coaching  (2022 ICF Global Consumer Awareness Study) je predstavila najpogostejše razloge, zaradi katerih se posamezniki in organizacije odločajo za coaching: izboljšanje komunikacijskih veščin, ravnovesja med službenim in zasebnim življenjem, gradnja pozitivne samopodobe in samozavesti, izboljšanje poslovanja in vodenja, timskega dela in dela posameznika, dobrega počutja ter povečanje produktivnosti, napredovanje na karierni poti in nove karierne priložnosti. 

 

 

3. PROCES COACHINGA

 

Coaching je strukturiran, interaktiven proces, ki poteka med coachem in stranko (posameznikom ali skupino). Njegov glavni namen je ustvariti varen in podporen prostor za raziskovanje, postavljanje ciljev in odkrivanje potencialov. Coach v tem procesu ne ponuja direktnih rešitev, temveč deluje kot spodbujevalec, ki pomaga stranki ozavestiti lastne zmogljivosti, razviti nove strategije in oblikovati avtentične rešitve za izzive, s katerimi se sooča.

Osnovni principi coachinga

  1. Varen prostor za raziskovanje: Coach zagotovi zaupno in spodbudno okolje, kjer se stranka počuti varno in sprejeto. To omogoča odprto komunikacijo, raziskovanje globokih tem in iskanje novih perspektiv.
  2. Usmerjenost na cilje: Coaching proces temelji na postavljanju jasnih, merljivih ciljev. Coach in stranka skupaj opredelita, kaj želi stranka doseči, ter določita konkretne korake za dosego teh ciljev.
  3. Ozaveščanje in refleksija: Coach s pomočjo vprašanj, povratnih informacij in aktivnega poslušanja pomaga stranki ozavestiti lastne misli, občutke, vzorce vedenja in omejitve. Refleksija vodi do večje jasnosti in boljših odločitev.
  4. Avtentične rešitve: Coaching temelji na prepričanju, da ima vsak posameznik v sebi vse vire, potrebne za uspeh. Coach spodbuja stranko, da razvije lastne rešitve, ki so skladne z njenimi vrednotami, cilji in zmožnostmi.
  5. Usmerjenost v prihodnost: Coaching je osredotočen na prihodnost in na akcijo. Namesto analize preteklosti se osredotoča na to, kako premagati izzive in doseči trajnostne spremembe.
  6. Etična praksa in okvir coaching kompetenc ter izkušnje s coachingom: Usposobljenost v okviru coaching kompetenc in etičnih standardov, ki jih zagotavljajo strokovne organizacije, kot sta ICF in EMCC, je za coacha ključna, da je proces varen in učinkovit. To ni improvizirana tehnika.

Proces coachinga

  1. Vzpostavljanje zavezništva: Coaching se začne z vzpostavitvijo zaupnega odnosa in oblikovanjem zavezništva med coachem in stranko. Določijo se cilji, pričakovanja in dogovorijo pravila sodelovanja.
  2. Raziskovanje trenutne situacije: Coach pomaga stranki razumeti trenutno situacijo – kaj se dogaja, kateri dejavniki vplivajo nanjo in kje se nahajajo priložnosti za spremembe.
  3. Opredelitev ciljev: Stranka in coach skupaj določita, kaj želi stranka doseči, ter oblikujeta jasno vizijo prihodnosti.
  4. Raziskovanje možnosti: S pomočjo vprašanj in kreativnih tehnik coach spodbuja stranko k raziskovanju različnih možnosti, premagovanju ovir in iskanju alternativnih rešitev.
  5. Oblikovanje akcijskega načrta: Stranka s pomočjo coacha oblikuje konkreten akcijski načrt z jasnimi koraki, roki in odgovornostmi.
  6. Podpora in spremljanje napredka: Coach spremlja napredek stranke, nudi podporo, spodbuja motivacijo in pomaga premagovati morebitne ovire. Postopoma se preverja, ali načrt vodi do želenih rezultatov.
  7. Zaključek in refleksija: Coaching proces se zaključi z evalvacijo dosežkov, refleksijo naučenega in načrtovanjem naslednjih korakov. Stranka prepozna napredek, okrepi samozavest in začrta nadaljnjo pot.

Zakaj coaching deluje?

  • Individualiziran pristop: Coaching je prilagojen specifičnim potrebam, ciljem in vrednotam stranke.
  • Osredotočenost na rešitev: Namesto analize težav se osredotoča na iskanje rešitev in doseganje ciljev.
  • Gradnja samozavedanja: Stranka bolje razume sebe, svoje potenciale in omejitve, kar omogoča večjo samozavest in zavestno delovanje.
  • Akcijsko naravnanost: Coaching spodbuja k konkretnim korakom in trajnim spremembam.
  • Ne gre za pomoč, ampak za opolnomočenje: Coaching ni "pomoč" v tradicionalnem smislu, ko nekdo rešuje težave drugega. Gre za proces, v katerem coach opolnomoči stranke, da same odkrijejo odgovore in najdejo svojo edinstveno pot.
  • Brez univerzalne poti do izpolnitve: Coaching priznava, da je izpolnitev za vsakega posameznika drugačna. Dober (usposobljen) coach razume to raznolikost in proces prilagodi edinstvenim ciljem in aspiracijam stranke.
  • Transformativna moč: Coaching odpira vrata k osebni in profesionalni rasti ter izboljšuje kakovost življenja.

 

Coaching je več kot le pogovor – je proces, ki odpira nove poti, razbija omejitve in spodbuja osebno in profesionalno transformacijo.

 

 

4. KORISTI COACHINGA  

 

Coach in stranka soustvarjata proces, kjer coach spodbuja stranko, da ozavesti svoje zmogljivosti in potenciale ter razvija nove, avtentične rešitve za svoje izzive. To vodi v uvide in spoznanja o sebi, opuščanje neučinkovitih vzorcev razmišljanja ter izkoriščanje vseh zmožnosti. Nudi:

 

1. Globok vpogled vase
Coaching ponuja strankam globoke vpoglede v njihove vedenjske vzorce, odločitve in potencial. S tem pridobijo večjo samozavest pri sprejemanju odločitev in doseganju svojih ciljev.

2. Večja jasnost in izboljšana učinkovitost
Z močnimi vprašanji in spodbujanjem refleksije coachi pomagajo strankam pridobiti večjo jasnost in osredotočenost, kar vodi do boljše uspešnosti.

3. Motivacija in osebna moč
Ko stranke odkrijejo in si lastijo svoje rešitve, se počutijo bolj motivirane in opolnomočene. To jim omogoča osebno in profesionalno rast.

4. Boljši odnosi in timska dinamika
V organizacijskih okoljih coaching podpira boljšo komunikacijo, sodelovanje in razumevanje znotraj ekip. Razkriva nezavedne vzgibe in pomaga pri reševanju konfliktov.

5. Transformacija in izpolnitev
Mnogi opisujejo coaching kot transformativno izkušnjo, ki izboljša kakovost njihovega življenja ter jim pomaga doseči osebno in profesionalno izpolnitev.

 

Coaching je prilagojen posamezniku ali skupini, upošteva vsebino, čas, tempo, okoliščine, dinamiko, pripravljenost, sposobnost in stopnjo zavedanja. Priporočljiv je v različnih situacijah, kjer je potrebno soočanje s spremembami in razvoj osebnih ter poklicnih potencialov.

 

 

5. KAJ COACHING NI  

 

Ko razumemo, kaj coaching je, je prav tako ključno razumeti, kaj coaching ni. Ta razmejitev pomaga upravljati pričakovanja in zagotavlja, da se coaching uporablja ustrezno. Čeprav se coaching lahko prekriva z drugimi profesionalnimi praksami, ostajajo njegov namen, metode in rezultati edinstveni. Spodaj so podrobno razložene razlike med coachingom in povezanimi področji:

 

1. Coaching ni svetovanje (consulting)

  • Svetovalci so strokovnjaki, ki analizirajo težave in ponujajo rešitve ali priporočila na podlagi svojih izkušenj.
  • Svetovalci usmerjajo in pogosto prevzamejo direktivno vlogo.
  • Coaching, nasprotno, ne ponuja rešitev ali nasvetov. Coachi opolnomočijo stranke, da same prepoznajo svoje poti ter razvijejo sposobnosti odločanja in reševanja težav. Coaching je partnerstvo.
  • Primer: Svetovalec bo za vaše podjetje pripravil marketinško strategijo, medtem ko vam bo coach pomagal raziskati in pojasniti vizijo in razviti lastno strategijo.

 

2. Coaching ni usposabljanje (training)

  • Trenerji ponujajo strukturirane učne izkušnje za poučevanje specifičnih veščin ali znanja v krajšem časovnem okviru. Gre za direktivno vlogo.
  • Usposabljanja pogosto uporabljajo enoten pristop, osredotočen na hitro pridobivanje veščin.
  • Coachi pa podpirajo dolgoročno osebno in profesionalno rast, prilagojeno edinstvenim izzivom in ciljem posameznika. Coaching je partnerstvo.
  • Primer: Trener vas bo naučil tehnik upravljanja časa, medtem ko vam bo coach pomagal odkriti, kako učinkovito določati prioritete glede na vaše vrednote in cilje.

 

3. Coaching ni mentorstvo (mentoring)

  • Mentorji delijo svoje izkušnje, vpoglede in nasvete, da usmerjajo mentorirance skozi izzive, pogosto na podlagi tega, kar je delovalo zanje. Gre za direktivno&usmerjevalno vlogo.
  • Medtem ko mentorstvo lahko vključuje elemente coachinga, mentorji pogosto uporabljajo bolj direktiven pristop, medtem ko coaching posamezniku pomaga odkriti lastne rešitve. Coaching je partnerstvo.
  • Primer: Mentor vam bo svetoval, kako napredovati v karieri na podlagi lastnih izkušenj, medtem ko vam bo coach pomagal opredeliti vaše edinstvene karierne cilje in ustvariti akcijske načrte za njihovo uresničitev.

 

4. Coaching ni terapija

  • Terapija je klinična praksa, ki obravnava duševne motnje, čustvene travme ali psihološke težave. Terapevti so usposobljeni za diagnosticiranje in zdravljenje duševnih stanj ter pogosto uporabljajo terapevtske modele, kot je kognitivno-vedenjska terapija (CBT). Gre za direktivno&usmerjevalno vlogo.
  • Coaching predpostavlja, da so stranke duševno zdrave, in se osredotoča na rast, učinkovitost in doseganje ciljev, ne pa na diagnozo ali zdravljenje. Coaching je partnerstvo.
  • Primer: Terapevt vam bo pomagal premagati anksioznost, ki izvira iz otroških izkušenj, medtem ko vam bo coach pomagal graditi samozavest za javno nastopanje.

 

5. Coaching ni vodenje ali nadzor (management)

  • Vodje in nadzorniki zagotavljajo nadzor, dodeljujejo naloge in ocenjujejo uspešnost znotraj hierarhičnega odnosa.
  • Njihova vloga je zagotavljanje izvedbe dela in usklajenosti z organizacijskimi cilji. Gre za direktivno vlogo.
  • Coachi delujejo kot nevtralni partnerji, osredotočeni na poslovno ali osebno rast in opolnomočenje, ne pa na upravljanje nalog ali ocenjevanje uspešnosti. Coaching je partnerstvo.
  • Primer: Vodja spremlja napredek na projektu, medtem ko vam coach pomaga razviti strategije za izboljšanje učinkovitosti in zadovoljstva pri delu ali vodenju ekipe.

 

6. Coaching ni prijateljstvo ali priložnostno svetovanje

  • Prijatelji pogosto ponujajo nasvete, spodbudo in čustveno podporo v neformalnem, osebnem kontekstu.
  • Medtem ko coaching odnosi lahko delujejo podporno, je coaching strukturirano, profesionalno partnerstvo z jasnimi mejami in cilji.
  • Primer: Prijatelj vam bo rekel: "Super ti gre – ne skrbi," medtem ko vas bo coach vprašal: "Kateri koraki ti lahko pomagajo naprej in kako se boš zavezal k njihovi izvedbi?"

 

7.Coaching ni supervizija

Supervizija je proces, osredotočen na refleksijo in razvoj profesionalne prakse, kjer supervizor pomaga strokovnjaku izboljšati kompetence in se soočiti s profesionalnimi izzivi.

Razlike:

  • Supervizija se osredotoča na refleksijo preteklih situacij in strokovni razvoj, medtem ko je coaching usmerjen v doseganje osebnih ali poslovnih ciljev.
  • Supervizor deluje kot strokovni vodnik, coach pa opolnomoča stranko, da sama razvije rešitve in strategije.

Primer: Supervizor bo pomagal coachu analizirati izkušnje s stranko in odkriti primernost uporabljenih intervencij, ali nove opcije, etični prisotp, medtem ko bo coach stranki pomagal določiti cilje in jih doseči z akcijskim načrtom.

 

Coaching je jasna in unikatna metoda, ki se razlikuje od svetovanja, usposabljanja, mentorstva, terapije in vodenja.

V nasprotju s terapijo ali svetovanjem coaching ni klinična praksa in ne obravnava duševnih težav. Namesto tega se osredotoča na pomoč posameznikom pri odkrivanju njihovega potenciala in doseganju merljivih ciljev.

Coaching temelji na predpostavki, da so stranke sposobne in polne virov, pri čemer poudarja opolnomočenje, samospoznanje in akcijo.

Z razumevanjem, kaj coaching ni, lahko stranke in coachi postavijo jasne meje in zagotovijo, da se coaching uporablja učinkovito in ustrezno za osebno in profesionalno rast.

 

 

6. NAŠI COACHI

 

Ponosni smo, da so vsi naši coachi izkušeni strokovnjaki z mednarodnim priznanjem in bogatimi izkušnjami v svetu coachinga. Vsi naši coachi imajo individualno akreditacijo in potrdila pri vodilnih organizacijah na področju coachinga in so vpisani v oba mednarodna registra profesionalnih coachev, vključno z:

  • ICF (Mednarodna zveza za coaching): Vsi naši coachi so akreditirani pri ICF, ki je vodilna mednarodna organizacija na področju coachinga. To zagotavlja visoke standarde usposobljenosti in etičnega ravnanja.

  • EMCC (Evropska zveza za mentorstvo in coaching): Naši coachi so tudi akreditirani pri EMCC, kar dodatno poudarja njihovo predanost najvišjim standardom coaching profesije v evropskem kontekstu.

  • Mednarodni register Profesionalnih coachev: Vsi naši coachi so vpisani v mednarodni register profesionalnih coachev, kar pomeni, da izpolnjujejo stroge standarde in merila strokovnega dela na področju coachinga.

    • EIA Holder pri EMCC

    • Coach Finder pri ICF

  • Nagrade strokovne zveze: Naši coachi so prejeli priznanja s strani strokovnih zvez za izjemne dosežke na področju coachinga, kar je odraz njihove predanosti in izjemnih rezultatov.

  • Redna profesionalna coaching supervizija: Vsi naši coachi skrbijo za svoj razvoj in so zavezani uporabi redne coaching supervizije z akreditiranimi coaching supervisorji (ESIA).

S priznanji in akreditacijami pri vodilnih mednarodnih organizacijah zagotavljamo, da so naši coachi najvišje kakovosti in, da so sposobni nuditi vrhunsko podporo posameznikom in organizacijam pri doseganju njihovih ciljev.

 

 

7. ŠOLA ZA COACHE (certifikacija) - Izobraževanje za Profesionalne Coache

 

Nudimo celovito izobraževanje za posameznike, ki želijo postati profesionalni coachi. Naše izobraževalne programe odlikuje dvojna mednarodna certifikacija, ki vključuje priznane standarde s strani vodilnih mednarodnih organizacij za coaching, in sicer ICF - LEVEL 2 in EMCC EQA Practitioner.

Certifikacija ICF - LEVEL 2:

  • ICF (Mednarodna Zveza za Coaching) je ena najuglednejših in najvplivnejših organizacij v svetu coachinga. Certifikacija ICF - LEVEL 2 pomeni, da boste pridobili znanje, veščine in kompetence, ki izpolnjujejo visoke standarde ICF.

Certifikacija EMCC EQA Practitioner:

  • EMCC (Evropska Zveza za Mentorstvo in Coaching) zagotavlja priznano certifikacijo EQA Practitioner, ki označuje visoko kakovost in usposobljenost na področju mentorstva in coachinga.

Ključne značilnosti našega izobraževanja:

  1. Celovit program: Naš program je obsežen in pokriva vse ključne vidike coachinga, vključno z etiko, komunikacijo, postavljanjem ciljev, razvojem odnosov in več.

  2. Praktično usposabljanje: Poudarek je na praktičnem usposabljanju, vključno z vajami, študijami primerov in simulacijami, ki zagotavljajo učinkovito prenos znanja v prakso.

  3. Dvojna certifikacija: Dvojna certifikacija s strani ICF in EMCC poudarja visoko kakovost in mednarodno priznanje našega programa.

  4. Usposobljeni mentorji: Naše izobraževanje izvajajo visoko usposobljeni mentorji & trenerji z bogatimi mednarodnimi izkušnjami na področju coachinga in coaching supervizije. Vsi trenerji so člani International Coaching Federation – ICF  in so pri tej organizaciji osebno akreditirani kot PCC ali MCC ter so bili tudi pobudniki ustanovitve slovenske izpostave ICF Slovenia Charter Chapter, kjer aktivno so-ustvarjajo njeno delovanje in podpirajo coache. Prav tako so člani Evropske zveze za coaching in mentorstvo EMCC in akreditirani tudi pri tej zvezi. 

  5. Podpora pri razvoju kariere: Po končanem izobraževanju vam nudimo podporo pri razvoju kariere, vključno z možnostmi nadaljnjega usposabljanja in mentorstva.

Izberite naše izobraževanje za profesionalne coache in stopite na pot k uspešni karieri v svetu coachinga.

VAS ZANIMA VEČ O COACHINGU

TUKAJ - VEČ 

 

 

8. KONTAKTIRAJTE NAS INFO@POVEJNAGLAS.SI

Kontaktirajte nas in skupaj bomo našli, za vas ali izziv s katerim se srečujete, najboljši program & coacha za vas.

 

 

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih